ANDREOLA

.


Winnica Andreola jest położona w prowincji Treviso, w sercu rejonu produkcji Prosecco, w północno wschodnich Włoszech. .

Cechą wyróżniającą ten rodzinny biznes, który powstał w 1984r. dzięki Nazareno Pola, jest pasja do wina, zaangażowanie w produkcję wina od winnicy do winiarni, łączenie tradycyjnych metod z nowoczesną technologią .
Dziś Stefano Pola kontynuuje filozofię ojca, ewolucję, która doprowadziła Andreola Orsola do Prosecco Superiore DOCG. 
.

.

Geograficzne serce Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG leży pomiędzy dwoma gminami Conegliano and Valdobbiadene.

To krajobraz niespotykanej urody, delikatne wzgórza ozdobione nieregularnymi winnicami podkreślającymi ich kontury. Lodowce, które ześlizgiwały się z Dolomitów wyżłobiły drogę, którą później wypełniła rzeka Piave. Podłoże absorbowało cenne elementy powstające w procesie erozji, które dziś znajdujemy w winie.

Korzystne proporcje cech chemiczno-fizycznych ziemi oraz w szczególności mikroklimat, charakteryzujący się dużym wahaniem temperatur  i wilgotnością przyczynia się do powstania wina o bardzo złożonym aromacie. To najwyższej jakości Prosecco.


Heroic Prosecco z gór

Odmiany winorośli rosnące na wzgórzach otaczających Col S.Martino, z których Andreola produkuje Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG są znane jako „mountain”  (górskie) lub „heroic” dzięki stromym wzgórzom (spadek do 45-ciu stopni).

Praca na stromych wzgórzach nawet w dzisiejszych czasach może być nazwana bohaterską. Innowacje mechaniczne i technologiczne mogą tu być pomocne w ograniczonym zakresie. To pasja do ziemi i wina i ciężka praca ludzi umożliwia utrzymanie tak trudnego terenu. To mocna strona winnicy Andreola.

W 2010r. Andreola została pierwszą i jedyną winnicą produkującą Prosecco, która dołączyła do CERVIM - the Centre for Research, Environmental Sustainability and Advancement of Mountain Viticulture.