CANTINE FRATELLI POVERO

(WWW.FRATELLIPOVERO.IT)Winnica rodziny Povero znajduje się w Cisterna d’Asti, w regionie Piedmont, w południowo zachodnich Włoszech..

A to opowieść właścicieli o początkach winnicy:
„Dziadek Tumlin opowiada historię, kiedy w 1964r. rozpoczynał plantację pierwszej winnicy, poczuł silne uczucie dumy i związku z ziemią oraz chęć kontynuowania tradycji swoich przodków, których korzenie sięgają do 1837r. Cenne dziedzictwo wiedzy przodków , doświadczenie i artyzm Tumlin przekazał naszym rodzicom, nam i naszym dzieciom.”

Tulim nauczył swoje wnuki słuchania pór roku przez obserwowanie owoców winogron, liści i krzewów , dbając o nie pieszczotliwie przez cały czas.

Przekazał im cierpliwość i mądrość żeby oczekiwać  na nagrodę od przyjaznej natury po ciężkiej rzetelnej pracy. To dziedzictwo Tumlina.

.

140 km długości, 45 hektarów winnic, 7 rodzajów natywnych winogron , 289m wysokości  w pełnym słońcu od świtu do zmierzchu to idealne warunki do dojrzewania dla winorośli.

Kilka rodzajów gleby powstałych z mieszaniny morskich piasków z gliniastym marglem.

.

 Różny mikroklimat, od świeżej bryzy i wiosennych deszczy do upalnego lata, mgły jesieni i śnieżnej zimy, kiedy nareszcie winnica może odpocząć. 

„Każdy rodzaj winorośli znajdzie swoją ziemię i swój klimat w naszych winnicach: to tutaj rodzi się wspaniałe wino” .