JASCI

JASCI - ORGANICZNE WINA                      (WWW.JASCI.IT)


.


.

Winnica Jasci jest położona w regionie Abruzzo, w środkowej części Włoch, przy wybrzeżu Adriatyku..

 Rodzina Jasci produkuje wino od trzech pokoleń dbając  o wysoką jakość każdej butelki.

Pasję do wina rozwinął dziadek Pasquale i jego żona Maria w latach  sześćdziesiątych i zaraził nią syna Giuseppe i jego żonę Irmę, a oni przekazali winnicę w latach 90-tych Donatello Jasci i jego żonie o imieniu Piera, którzy zarządzają winnicą korzystając z doświadczenia i mądrości rodziców i dziadków. 

.

Po latach zaangażowania i pracy wino Jasci stanowi nierozerwalną więź łączącą ziemie Vastese w regionie Abruzzo i rodzinę Jasci, która wielokrotnie była nagradzana za wysiłek i jego wspaniałe rezultaty w postaci doskonałego wina.

Główne wina z winnicy Jasci to Montepulciano d’Abruzzo, Trebbiano, Pecorino, Chardonnay, Cabernet. 

Każde z tych win zawdzięcza swój wspaniały smak bardzo dobrym warunkom uprawy: wysokość 100 i 200 metrów, gleba średnio ciężka z małą obecnością gliny, zwrócenie na południowy wschód, nie nawodniana przez człowieka.


Organiczne to podstawa

Winnica Jasci była jedną w pierwszych winnic we Włoszech produkującą  wino organiczne.

Zaczęło się od wyboru zdrowego sposobu życia, jeszcze przed rozpoczęciem produkcji organicznego wina, w latach 80-tych, kiedy jeszcze organiczne produkty nie były popularne.

Produkowanie wina organicznego polega na wyłączeniu z produkcji syntetycznych substancji chemicznych, ale przede wszystkim oznacza wybór zdrowego sposobu życia, dbanie o jakość i czerpanie z podstawowych wartości takich jak autentyczność, prostota i tradycja.

Słowo „organiczne” jest obecnie również synonimem wspaniałych warunków enologicznych, gwarancją jakości dla miłośników wina.

Winnica Jasci od lat 80-tych produkuje wyłącznie organiczne wino.