.

(WWW.VELENOSIVINI.COM)


Winnica Velenosi jest położona w Ascoli Piceno, w regionie Marche, w środkowej części Włoch, przy wybrzeżu adriatyckim.Otoczone wzgórzami  piętrzącymi  się w kierunku morza, winnice tego regionu są niebywale urokliwe i piękno swoje oddają w kolorze i smaku wspaniałego wina. Żyzna gleba, bogactwo aromatów i długa historia winiarstwa dają wrażenie smakowania natury w każdym kieliszku wina. 

.Cantina Velenosi powstała w 1984 roku. Od początku jej istnienia celem było zharmonizowanie smaku i koloru. Ercole i Angela Velenosi  łączą rzemieślnicze tradycje i nowoczesną technologię reinterpretując proces produkcji wina i przedstawiając światu poprzez swoje wino zapachy i kolory obszaru Piceno.

.

Wino produkowane przez rodzinę Velenosi to, typowo dla regionu Marche, Montepulciano, Sangiovese, Pecorino, Passerina, Trebbiano, Lacrima di Morro d’Alba, Verdicchio. Również międzynarodowe rodzaje jak Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot.

Wino białe jest produkowane z winorośli rosnących na średnio ciężkich glebach z tendencją piaszczystą. Czerwone powstają z ziemi z większą zawartością gliny, bardziej wapiennych.

Wzgórza osiągają od 100 do 300 metrów n.p.m. i dzięki sąsiadowaniu z morzem Adriatyckim wino charakteryzuje się bogactwem minerałów.